countryside-2326787_1920

ŽEMĖS SKLYPO PARDAVIMAS. KĄ VERTA ŽINOTI?

Jei ketinate parduoti savo žemės sklypą, kad tai padaryti būtų paprasčiau ir finansiškai naudingiau, reikia atkreipti dėmesį keletą svarbių detalių. Svarbiausias dalykas, patikrinkite ar visi žemės sklypo dokumentai tvarkingi, ar yra atlikti kadastriniai ar geodeziniai matavimai, ar Nekilnojamojo turto registro išraše nėra jokių teisinių apribojimų, leidžiančių parduoti žemės sklypą. Pasidomėkite kokios komunikacijos yra sklype ar aplink, inžineriniai tinklai itt. Ir žinoma, įsitikinkite ar visi sklypo bendrasavininkai nori parduoti.

Atsižvelkite į pirkėjui svarbius aspektus – svarbiausi veiksniai daugeliui pirkėjų yra miesto komunikacijos ir privažiavimas. Tiesa, kainą kilstelėti gali ir sklypo aplinka – gražus kraštovaizdis, šalia esantys vandens telkiniai, regioninis parkas ar pan. Tačiau daugumai pirkėjų vis dėlto svarbiausi bus praktiniai aspektai – sklypo geologinės, inžinerinės savybės, patogus susisiekimas, vieta. Nuo to ir priklausys žemės sklypo kaina. Profesionalus NT brokeris, gali nemokamai įvertinti jūsų žemės sklypą.

Kaip nustatyti pačiam, kiek vertas jūsų žemės sklypas? Apžvelkite kaimynystėje esančių parduodamų sklypų kainas. Taip pat panagrinėkite įvykusių sandorių statistiką, tarkime, portale ntsandoriai.lt galite peržvelgti jau įvykusių sandorių duomenis –  už kiek buvo parduoti sklypai, panašūs į jūsiškį, toje pačioje kaimynystėje pastaruoju metu.

Svarbiausi klausimai, kuriuos paprastai užduoda kiekvienas sklypo pirkėjas

Parduodant, skelbime būtinai paminėkite sklypo paskirtį, tikslias koordinates, privažiavimo sąlygas (ar yra asfaltuotas kelias), ar atlikti sklypo kadastriniai ar geodeziniai matavimai, kokie inžineriniai tinklai jame įrengti. Jei yra sklypo bendrasavininkų arba jis išnuomotas žemės ūkio veiklai, turite apie tai informuoti būsimus pirkėjus.

Parduodant gyvenamosios paskirties žemės sklypus, jei norite suteikti sklypui papildomos vertės, vertėtų parengti projektinius pasiūlymus, kuriuose būtų parodytas galimas pastatų išdėstymas, aukštų planai, automobilių stovėjimo vietos, įvairūs užstatymo variantai. Būsimieji savininkai galėtų lengviau įsivaizduoti įsigyjamo sklypo galimybes, o jus tuo tarpu galėtume parduoti savo žemės sklypą konkurencingesne kaina. Taip pat pravartu pateikti pagrindinius inžinerinių tinklų sprendinius, kur galėtų būti prisijungimo taškai ir kiek tai galėtų kainuoti.

Šaltinis:https://vilniusntbrokeris.lt

pexels-photo-1648776

KIEK KAINUOJA BŪSTO ĮRENGIMAS IR APDAILA? KĄ SVARBU ŽINOTI?

Būsto įrengimas ir apdaila

Įsigijote naują būstą ir atėjo metas jį įrengti. Akivaizdu, kad tai pareikalaus papildomų išlaidų, ir tikriausiai nenorėtumėte permokėti, todėl svarbu įvertinti savo finansines galimybes, susiplanuoti biudžetą ir nedaryti skubotų, brangiai kainuosiančių sprendimų. Kiek galų gale kainuos būsto įrengimas ir apdaila priklausys nuo jūsų pasirinkimų – galite rinktis labai brangius variantus, o galite ir sutaupyti, jei sumaniai suplanuosite išlaidas ir skirsite laiko įvairių alternatyvų įvertinimui. Jūsų NT brokeris ar interjero dizaineris gali jums pateikti apytikslę sumą ir patarti, kaip “sutilpti” į turimą biudžetą, o jums savo ruožtu reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.

Nepasikliaukite vien būsto įrengimo sąmata, kurią pateiks darbų vadovai – jie atsižvelgia vidutinę rinkos kainą, be to, dažnai būna matę tik būsto planą, o ne jau pastatytą būstą. Kai bus pradėti darbai, greičiausiai prireiks kažką keisti, o įvairūs perdarymai “augina” sąmatą. Be to, dažnai darbų vadovai į skaičiavimus įtraukia tik būtiniausius darbus, o vien tik jų labai retai pakanka – visada prireikia padaryti kažką daugiau. Kita vertus, jei sudarant jums pateiktą sąmatą buvo imama vidutinė medžiagų kainą, o jūs rinksitės brangesnes medžiagas ar brangiau kainuojančių meistrų paslaugas, apdailos kaina augs.

Labai svarbu dalyvauti sąmatos sudarymo procese – prieš susitikdami su darbų vadovu, atlikite ‘namų darbus’ – apžiūrėkite savo būsimą būstą, geriausia – kartu su interjero dizaineriu, aptarkite su juo būsimus darbus, medžiagų, kurias naudosite, variantus, pasidomėkite medžiagų ir darbų kainomis. Šitaip gausite realią, jūsų atvejui apskaičiuotą darbų sąmatą, o ne standartinę, sudaromą pagal visiems taikomą vidurkį.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad jums kainuos ne tik plika akimi matomi darbai, bet ir ‘paslėpti’ darbai bei jiems naudojamos medžiagos. Tarkime, elektros instaliacijai prireikia įvairių vidinių detalių, plika akimi nematomų laidų, tas pats pasakytina ir apie sanitarinius mazgus. O jei dar norėsite būste įdiegti naujausias technologijas, tarkime, rekuperacinę sistemą, reikės būstą papildomai adaptuoti – tai didina būsto įrengimo kaštus.

Ar verta būsto įrengimui samdyti interjero dizainerį? Beveik visada – taip. Klaidinga manyti, kad dizaineriai perša klientams brangiausius variantus ar ima pinigus ‘už nieką’ – kompetentingas dizaineris padės jums priimti optimaliausius sprendimus, pateiks tikslius projektus, kurie užtikrins sklandų vykdytojų darbą ir sutaupys jums laiko. Geras dizaineris niekada nepirš savo nuomonės, o pasiūlys jums keletą variantų, iš kurių galėsite pasirinkti sau priimtiniausią. Beje, gera mintis – pabendrauti su keliais dizaineriais ir samdyti tą, su kuriuo lengviausia sutarti,  su kuriuo jūsų mintys sutampa, kuris supranta jūsų poreikius ir įsiklauso į jūsų pastabas bei pageidavimus.

Tas pats galioja ir medžiagų tiekėjams ir paslaugų teikėjams – nebūtina rinktis pirmo pasiūlyto varianto, nebijokite ieškoti, lyginti, galbūt net derėtis – jūsų tikslas yra iš keleto variantų pasirinkti tinkamiausią ir ‘draugiškiausią’ jūsų biudžetui. Dar vienas svarbus dalykas – dabar daugumos medžiagų ir apdailos elementų kokybė labai panaši, todėl nebereikia vadovautis nuostata, kad, tarkime, lenkiški ar baltarusiški gaminiai prastesnės kokybės nei itališki ar prancūziški. Jei nenorite permokėti, nebūtina rinktis garsiausių gamintojų produktus – pakaks tiesiog gerai pagamintų ir funkcionalių, jūsų poreikius tenkinančių gaminių.

Planuodami būsto apdailą, apsvarstykite savo poreikius, atsižvelkite į savo įpročius ir gyvenimo būdą, papasakokite apie tai dizaineriui. Tai padės išvengti nepraktiškų sprendimų. Pavyzdžiui, jei nemėgstate ir neturite laiko gaminti valgio, jums pakaks visai paprastos, minimaliai įrengtos virtuvės. O jei labai vertinate miego kokybę ir esate jautrus dirgikliams, itin didelį dėmesį reikėtų skirti miegamojo įrengimui. Planuojant apdailai skirtą biudžetą daugiausia lėšų reikia skirti tiems namų elementams, kurie jums svarbiausi.

Labai apibendrinant galima sakyti, jog būsto įrengimo atveju vidutinė vieno kvadratinio metro apdaila kainuos apie 500 eur/kv. m. (įskaitant visus darbus, svarbiausius baldus). Ekonominis variantas kainuotų apie 350 eur/kv. m., o prestižinis, kokybiškesnis įrengimas kainuoja apie 1000 eur/kv. m.. Turite klausimų ar idėjų? Pasikalbėkime jau šiandien!

Šaltinis:https://vilniusntbrokeris.lt

pexels-photo-3771097

KAIP PARAŠYTI ĮGALIOJIMĄ GYVENANT UŽSIENYJE

Jei šiuo metu gyvenate užsienyje ir svarstote galimybę parduoti ar nusipirkti nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, šitas straipsnis jums bus naudingas. Čia pateiksime informaciją apie tai, kaip parašyti įgaliojimą gyvenant užsienyje,  kad galėtumėte įgalioti kitą asmenį pasirašyti nekilnojamojo turto pardavimo ar pirkimo dokumentus už jus. Taip pat patarsiu, ką svarbu žinoti, kokių klaidų išvengti, kad įgaliojimas būtų tinkamas atlikti visiems su pardavimu susijusiems veiksmams.

Kas yra įgaliojimas

Įgaliojimas – tai rašytinis dokumentas, kuris suteikia teisę jūsų įgaliotam žmogui atlikti tam tikrus veiksmus, pasirašyti reikiamus dokumentus už jus. Įgaliojimas nekilnojamojo turto pardavimui ar pirkimui atlikti turi būti sudarytas notarine forma. Daugiau informacijos apie įgaliojimus galite rasti čia

Kur galima parašyti įgaliojimą

Įgaliojimą nekilnojamojo turto pardavimui ar pirkimui galite parašyti trim būdais.

Pirmas būdas – jums patogiu metu atvykti pas bet kurį notarą, bet kuriame mieste Lietuvoje.  Patariame iš anksto užsirašyti į priėmimą pas notarą, kad atvykus nereikėtų ilgai laukti. Čia rasite informaciją apie visus Lietuvoje dirbančius notarus

Antras būdas – vykti į šalies, kurioje gyvenate ambasadą ar konsulatą.

Trečias būdas – keliauti pas vietinį tos šalies notarą/advokatą (priklausomai nuo to, koks asmuo toje šalyje gali atlikti notarinius veiksmus). Ten sudarysite įgaliojimą vietine šalies kalba. Kad įgaliojimas galiotų Lietuvoje, turėsite ant jo uždėti apostilę ir vėliau įgaliojimą išversti vertimų biure į lietuvių kalbą.  Daugiau apie tai, kas yra apostilė ir kur ji dedama, galite sužinoti čia

Ką reikia žinoti sudarant įgaliojimą nekilnojamojo turto sandoriui

Norint surašyti įgaliojimą, atsivesti pas notarą asmens, kuriam tą įgaliojimą rašysite, nebūtina. Tereikia tik žinoti jo tikslų vardą, pavardę, asmens kodą ir deklaruotą gyvenamąją vietą.

Įgaliojime jūs turėsite nurodyti, dėl kokio nekilnojamojo turto pardavimo ar pirkimo jį rašysite, kokius konkrečiai veiksmus įgaliosite atlikti. Taigi turėkite su savimi nekilnojamojo turto dokumentus.

Dažnai susiduriame su problema, kai žmogus turi įgaliojimą tik pačiam pardavimui, tačiau jis nėra įgaliotas surinkti dokumentų, reikalingų sandoriui.  Šiuo atveju įvykdyti pardavimo ar pirkimo be paties savininko atvykimo nepavyksta. Taigi, sudarant įgaliojimą visada rekomenduoju įgalioti žmogų ir papildomiems veiksmams atlikti. Kokie tie galimi veiksmai, priklauso nuo jūsų situacijos.  Todėl prieš rašant įgaliojimą būtinai pasitarkite su notaru ar nekilnojamojo turto brokeriu.

Šaltinis: https://asmeninisntbrokeris.lt

pexels-photo-2790771

NEKILNOJAMOJO TURTO PARDAVIMAS TURTINT NEPILNAMEČIŲ VAIKŲ

Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų yra šiek tiek sudėtingesnis nei įprastai. Parduodami nekilnojamąjį turtą tėvai pirmiausia turi įrodyti, kad pardavimas nepakenks jų vaikų interesams. Todėl dažnu atveju,  parduodami gyvenamąjį turtą, tėvai pirmiausia turi gauti teismo leidimą pardavimui.

Kada būtina gauti teismo leidimą

Teismo leidimas parduodant bus būtinas tada, kai norite parduoti vienintelį turimą būstą.  Tuo atveju, kai turite kitą būstą, kurį galite deklaruoti kaip šeimos turtą (tą galite padaryti nuvykę į Registrų centrą), teismo leidimas nebus reikalingas. Teismo leidimas nebus reikalingas ir tuo atveju, jei šeima yra išsideklaravusi iš Lietuvos ir turi įrodymų, jog turi gyvenamąjį būstą užsienyje ir ten realiai gyvena.  Šiuo atveju asmuo notarui turės pateikti gyvenamąją vietą liudijančius oficialius apostilizuotus dokumentus, kurie turės būti išversti į lietuvių kalbą.

Kaip gauti teismo leidimą?

Norint gauti teismo leidimą, turėsite paduoti prašymą gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Prašymas teismui gali būti  laisvos formos arba užpildant specialų prašymo šabloną.

Kad atsakymas būtų teigiamas, prašyme turi būti aiškiai surašyti ir dokumentaliai pateikti visi įrodymai, jog vaikų interesai nebus pažeisti. Jeigu nežinote, kaip reikia rašyti prašymą ar turite mažai laiko iki pardavimo,  geriau kreipkitės pagalbos į  specialistą.

Kada reikia pateikti prašymą teismui?

Jeigu parduodate būstą todėl, jog planuojate pirkti kitą, prašymą teismui turite pateikti tik tada, kai rasite pirkėją savo būstui ir pasirašysite su juo preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį  bei rasite būstą, kurį pirksite ir taip pat turėsite preliminarią pirkimo sutartį. Neturint šių sutarčių teismas jūsų prašymą atmes.

Kas turi pateikti prašymą?

Prašymą teismui turi pateikti vienas iš vaiko tėvų arba jų įgaliotas asmuo.  Prašymas gali būti pateiktas gyvai nuvykus į teismą arba internetu per e.teismas.lt sistemą.

Per kiek laiko išduodamas teismo leidimas?

Teismas jūsų prašymą turi išnagrinėti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Būna atvejų, kai teismas,  prašymą atmeta, nurodydamas atmetimo priežastis. Tokiu atveju, jūs turite galimybę, pateikus papildomus teismo reikalaujamus dokumentus, teikti prašymą pakartotinai.

Ar tai mokama?

Kreipiantis į teismą dėl teismo leidimo išdavimo parduodant nekilnojamąjį turtą žyminio mokesčio mokėti nereikia.

Reikia pagalbos gaunant teismo leidimą?

Jeigu neturite galimybės patys pateikti prašymą teismui, pasinaudokite teisininko paslaugomis. Paslaugos kaina 150 eur. Atsižvelgdamas į jūsų situaciją, teisininkas paruoš ir pateiks prašymą teismui bei pasakys, kokių dokumentų tam prireiks.  Šią paslaugą galite gauti net ir gyvenant užsienyje. Domina? Susisiekite..

Šaltinis: https://asmeninisntbrokeris.lt

rowan-heuvel-bjej8BY1JYQ-unsplash

NEKILNOJAMOJO TURTO VERTINIMAS BANKUI

Jei planuojate įsigyti butą ar namą ir skolintis pinigų iš banko, jums bus reikalingas turto vertinimas. Būtent turto vertinimas bankui nulems, kokią pinigų sumą ir kokiomis sąlygomis bankas suteiks jums paskolą.

Kreipiantis į banką dėl paskolos turėsite jam pateikti nepriklausomų vertintojų pažymą (ataskaitą). Atminkite, kad vertinimo kaina ne visada sutampa su kaina, kurios prašo nekilnojamojo turto pardavėjas. Šiuo atveju, jeigu vis tiek nuspręsite pirkti būstą už pardavėjo prašomą kainą, šį kainos skirtumą turėsite mokėti savomis lėšomis.

Nekilnojamojo turto vertinimo bankui kainos Vilniuje yra nuo 150 eur (butui ) ir nuo 230 eur (namui). Vertinimas paprastai atliekamas per 2-4 darbo dienas.

Šaltinis: https://asmeninisntbrokeris.lt

desk-3139127_1920

PARDUODU BUTĄ BE TARPININKŲ. KAS PO TUO SLYPI?

Neretai susiduriame su pirkėjais, kurie vis dar mano, kad pirkti butą be tarpininkų yra geriau, mat taip galima susitarti dėl pigesnės būsto kainos. Tačiau ar visada tai yra tiesa, ir kokių netikėtumų galite patirti bendraudami tiesiogiai su savininkais, skaitykite šiame straipsnyje.

Paradoksas – didesnė buto kaina

Jeigu ieškodami pirkti buto suradote skelbimą parduodu be tarpininkų – pirmiausia pasitikrinkite, ar jo kaina ne per didelė. Paradoksas – tačiau didelė dalis savininkų bando parduoti būstą didesne nei rinkos kaina.

Kodėl taip atsitinka? Viena iš priežasčių ta, jog žmonės, kurie retai susiduria su nekilnojamojo turto rinka, gerai neišmano situacijos joje ir rašo tokią kainą, kurią pamatė internete, ar kokią pataria draugai. Kadangi kiekvienas iš mūsų norime uždirbti daugiau – todėl pirmiausia ir pradedame nuo didžiausios kainos, kuri dažniausiai būna neadekvati rinkai.

Kita per didelės kainos priežastis yra ta, kad dalis savininkų negali susitaikyti su įvykusiais rinkos pasikeitimais ir kainų kritimu. Pvz., jei savininkas pirko būstą nekilnojamojo turto „burbulo“ metu 2007m., jam bus labai sunku parduoti jį šiandien gerokai pigiau. Arba, jei pardavėjas į butą yra investavęs didelę sumą pinigų, bus didelis noras tą investiciją atsiimti. Todėl savininkas dažniausiai bandys parduoti  brangiau, neatsižvelgdamas į dabartinę rinką, kad kompensuotų savo praradimą. Bet ar pirkėjui tai naudinga?

Kai pardavimą perima brokeris, jis dažniausiai nustato realią rinkos kainą, kuri yra konkurencinga su kitais tuo metu rinkoje esančiais pasiūlymais (mat brokerio tikslas –  parduoti, o ne pardavinėti). Tuo atveju, kai savininkas nenori sumažinti iki brokerio siūlomos kainos, jis ir toliau pardavinėja pats.

„Parduodu be tarpininkų“ – tik reklaminis triukas

Ne kartą teko susidurti su situacija, kad butą pardavinėja brokeris, kuris skelbime rašo, kad parduoda be tarpininkų. Taigi, ši frazė būna naudojama kaip reklaminis triukas, o pats brokeris prisistato savininko artimu giminaičiu.

Sunkios derybos

Kai butą pardavinėja pats savininkas, dažnai jis žymiai jautriau reaguoja į kiekvieną pirkėjo kritiškai išsakytą žodį ar kainos mažinimą. Todėl prasidėjus deryboms būna sunkiau susitarti dėl abiems pusėms tinkamos kainos, o kartais tokios derybos baigiasi savininko ir pirkėjo konfliktu. Šiuo atveju procese dalyvaujantis brokeris sušvelnina situaciją ir bando surasti abiems pusėms tinkamą sprendimą.

Galimi netvarkingi dokumentai. Ilgesnis pirkimo procesas

Pasitaiko, kad savininkas, pardavinėdamas savo turtą, dėl nežinojimo nebūna sutvarkęs reikiamų dokumentų ir tai paaiškėja tik tada, kai pradedamas pardavimo procesas. Tokiu atveju pirkimo procesas gali gerokai užtrukti arba iš viso neįvykti, todėl be reikalo sugaišite daug laiko ir kils nemalonūs nesusipratimai.

Ir keletas patarimų pabaigai

Jei norite nusipirkti butą pigiau – lyginkite visus rinkoje esančius pasiūlymus. Suradę jums patrauklų, bet per brangų variantą, siūlykite savo kainą pasiremdami argumentais, pvz., pateikite pardavėjui konkrečius palyginimus.  Frazė „be tarpininkų“ neturėtų įtakoti jūsų sprendimo.

Jei jaučiate, jog trūksta tam tikrų žinių ir pirkimo procesas jums atrodo nesaugus, geriau konsultuokitės su šios srities specialistais (brokeriais, notarais, nekilnojamojo turto vertintojais), o ne draugais. Jei nepasitikite brokeriu, kuris pardavinėja jus dominantį turtą, kreipkitės konsultacijos į kitą, jums pažįstamą brokerį.

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

bench-accounting-nvzvOPQW0gc-unsplash

KAIP NUSIPIRKTI BUTĄ VILNIUJE

Ne paslaptis, jog dažnas iš mūsų svajoja įsigyti nuosavą butą ir įsirengti jį taip, kaip norisi patiems.  O kaip nusipirkti butą, jeigu to nesate darę anksčiau? Nekilnojamojo turto pirkimas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Būstas – turbūt brangiausias mūsų gyvenimo pirkinys, todėl jį išsirinkti turime atsakingai, kad vėliau netektų stipriai gailėtis.

Išsiaiškinkite savo finansines galimybes

Prieš pradėdami buto paiešką, išsiaiškinkite kiek pinigų turite jam nusipirkti. Šis patarimas ypač aktualus, jei ketinate pirkti butą su paskola. Jeigu savo pinigus sąskaitose susiskaičiuoti lengva, sužinoti, kokią sumą jums sutiks paskolinti bankas būna sudėtingiau. Kokią paskolą galėsite gauti banke, priklausys nuo daug dalykų – nuo jūsų gaunamų pajamų sumos ir tipo (pvz., ar dirbate pagal darbo sutartį, o gal pagal individualią veiklą), jūsų amžiaus, šeimyninės sudėties, vaikų skaičiaus, jau turimų įsipareigojimų ir pan. Būsto paskolos dydis ir sąlygos taip pat priklausys ir nuo perkamo buto.

Taigi tiems, kas ketina pirkti butą su paskola, pirmiausia rekomenduoju kreiptis į banką (ar į paskolų brokerį) ir sužinoti, kokią maksimalią sumą bankas jums paskolins ir kokiomis sąlygomis. Netgi rekomenduoju kreiptis į kelis bankus, kad turėtume kelis pasiūlymus palyginimui. Kai žinosite maksimalų savo biudžetą, jūsų buto paieška taps efektyvesnė.

Atminkite, jeigu perkate butą su paskola, nenuvertinkite ir papildomų išlaidų, kurios susidarys dėl notaro, paskolos sutarties, hipotekos (įkeitimo bankui) mokesčių. Šios išlaidos svyruos priklausomai nuo buto vertės, tačiau tam rekomenduočiau atsidėti bent 1000 eurų, jei butas brangesnis – netgi daugiau.

Tiksliai apsispręskite, kokio buto norite

Jūsų buto paieška bus žymiai greitesnė, jeigu tiksliai žinosite kokio buto ir kokiame rajone ieškote. Jeigu ieškote buto Vilniuje, tačiau dar nenusprendėte kokiame rajone norite gyventi, pradėkite žiūrėti skelbimus ir lyginkite kainas. Taip galėsite atsirinkti kelis rajonus, kurie jums bus priimtini ir toliau tęsti  paiešką susikoncentravus tik ten.

Jeigu nežinote, kiek kambarių jums reikia, nes galbūt po kelių metų jūsų šeimyninė padėtis pasikeis ir jums reikės didesnio buto, visgi siūlau koncentruotis į dabartį ir ieškoti būsto pagal dabartinius poreikius. Geriau jau vėliau butą pakeisti, nei dabar permokėti už jums nereikalingą plotą, kuris gali kainuoti per daug, ypač jei pirksite su paskola.

Aktyviai ieškokite buto internete arba kreipkitės į NT brokerį

Norint greitai išsirinkti sau būstą, turite aktyviai jo ieškoti. Kasdieną peržiūrėkite skelbimus aruodas.lt, skelbiu.lt ir alio.lt portaluose ir užsisakykite naujų skelbimų prenumeratas. Jums patinkančius butus važiuokite apžiūrėti. Atminkite, jog buto paieška yra darbas, kuriam turite skirti pakankamai daug laiko. Jeigu būsite pasyvūs, jūsų paieška ilgai užtruks ir, tikėtina, jog pražiopsosite geriausius pasiūlymus.

Jeigu turite per mažai laiko arba nepasitikite savo jėgomis, geriau kreipkitės į NT brokerį, kuris padės jums surasti tinkamą būstą.

Atidžiai apžiūrėkite butus

kaip nusipirkti buta sandra jakuleNuvažiavę apžiūrėti butą gyvai, atidžiai apžiūrėkite ne tik jo įrengimą, bet ir dokumentus. Paprašykite pardavėjų buto kadastrinių matavimų bylutės ir patikrinkite, ar buto planas atitinka faktą. Taip pat paprašykite buto registrų centro išrašo, kuriame bus aprašyti visi buto techniniai duomenys. Įsitikinkite, ar jie sutampa su jums apie butą žinoma informacija. Klauskite pardavėjo, ar butas yra įregistruotas 100% baigtumu (tai ypač aktualu naujesnės statybos būstams, kuriuos žmonės įsirenginėja patys) ar nėra areštų ar kt. trukdžių parduoti.

Vertinkite, ar nėra esminių buto defektų, pvz pelėsis, kurio negalėsite išnaikinti. Atidžiai apžiūrėkite butą, net jei jis ir ką tik suremontuotas. Įvertinkite, ar remontas atliktas kokybiškai, gal kažką reiks tvarkyti papildomai.  Jeigu matote, kad butui reiks remonto ir patys nemokate apskaičiuoti remonto išlaidų, išsikvieskite statybų ekspertą. Jums patikusį butą rekomenduoju apžiūrėti bent du kartus, nes apžiūrint antrą kartą tikrai pamatysite dalykus, kurių pirmą kartą nepastebėjote.

Nepamirškite įsivertinti ir buto šildymo išlaidų. Apie daugumos Vilniaus miesto daugiabučių šildymo kainas galite sužinoti čia

Įvertinkite, ar prašoma kaina ne per didelė

Dažnas pardavėjas, parduodamas savo turtą nori gauti kaip įmanoma didesnę kainą. Todėl daugumos butų skelbimų, kuriuos matote internete, kaina būna ne galutinė. Tačiau kiek ta kaina būna didesnė – vienos taisyklės nėra. Viena atveju gali būti tik 500 eur, kitu atveju ir 20.000 eur ar net daugiau. Todėl norint nustatyti realią rinkos kainą reikia ne tik palyginti esamus kitų butų skelbimus, bet ir pažiūrėti jau įvykusius pardavimus.

Realios rinkos kainos nustatymas ypač aktualus pirkėjams, perkantiems butą su paskola. Mat jeigu vertintojas įvertins butą mažesne kaina, nei jūs susitariate su pardavėju, bankas maksimalią sumą skolins atsižvelgiant į vertintojo, o ne jūsų sutartą kainą. Todėl kainos skirtumą turėsite mokėti patys. Daugiau apie buto vertinimą bankui skaitykite čia

Derėkitės protingai

Derantis dėl buto pirkimo, svarbu nepamiršti, jog derėtis reikia ne tik dėl kainos. Jums svarbu  bus ir paliekami baldai, buto atlaisvinimo terminas, notariniai mokeščiai. Jeigu tikrai norite laimėti derybas, būkite ypač mandagūs – nekritikuokite pardavėjo dėl buto trūkumų, tik labai atsargiai apie juos užsiminkite. Būkite patys nuoširdūs. Bandydami išsiderėti geresnę kainą, argumentuokite palyginimais su kitais parduodamais butais.  Atminkite, jog būsto pardavėjas būna labai jautrus bet kokiai kritikai apie jo turtą, prie kurio jis asmeniškai prisirišęs. Tik būdami mandagūs pelnysite pardavėjo palankumą ir geresnes sąlygas.

Nepraraskite budrumo

Kad ir kaip būtų gaila, tačiau reikia pripažinti, kad nekilnojamojo turto rinkoje kartais įvyksta nesąžiningų sandorių, kai tam tikri žmonės bando pasipelnyti iš kitų asmenų nežinojimo. Todėl būkite budrūs ir stebėkite situaciją. Jeigu jums pasirodys, kad kažkas vyksta ne taip, geriau ieškokite kito buto arba kreipkitės į patyrusį brokerį. Atminkite, kad rizikuojate tikrai didele pinigų suma. Šiame straipsnyje rasite mano patarimus, kaip nepakliūti ant nesąžiningo pardavėjo kabliuko.

Rezervuodami butą pasirašykite sutartį

Tada, kai jau visos buto pirkimo sąlygos aptartos, belieka pasirašyti rezervacijos sutartį. Ši sutartis būtinai turi būti rašytinė. Sutartyje turi būti nurodytos buto pirkimo-pardavimo sąlygos – kaina,  rezervacijos mokesčio mokėjimo suma ir sąlygos, jeigu butas nebus nupirktas, notarinės sutarties pasirašymo terminas, buto atlaisvinimo terminas, paliekami baldai ir pan.

Patarimas. Jeigu butą planuojate pirkti su paskola, ir jeigu nesate visai tikri, kad gausite reikiamo dydžio paskolą, prieš mokant rezervacijos mokestį pirmiausia rekomenduoju gauti raštišką atsakymą iš banko, kad paskolą duos. Jeigu bankas paskolos neduos, sumokėtą rezervacijos mokestį susigražinti bus sunku, mat dažnas pardavėjas, pasirašydamas preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, joje numato, kad rezervacijos mokestis yra negražinamas, jei butas nupirktas nebus.

 Linkime sėkmingo pirkimo!

Jeigu manote, kad reikalinga brokerio pagalba perkant butą

Turite mažai patirties perkant nekilnojamąjį turtą? Neturite pakankamai laiko paieškoms? Norite išsiaiškinti, ar perkamo turto kaina yra teisinga? Nenorite rizikuoti įsigyjant probleminį turtą? Tokiu atveju Jums pravers NT brokerio pagalba.

Gal būt jums tereiks išsamios konsultacijos apie buto pirkimo procesą, kurią galite gauti atvykę į mūsų biurą. O gal norėsite, kad tik įvertinttume jūsų jau išsirinktą butą ir padėtume sutvarkyti pirkimo dokumentus. Arba galbūt jaučiate, kad jums bus reikalinga mūsų pagalba nuo A iki Ž.

 

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

architect-businesswoman-composition-313691

5 DAŽNIAUSIOS KLAIDOS PARDUODANT NT

Tam, kad galėtumėte sėkmingai parduoti savo turtą, turite žinoti, su kokiomis kliūtimis dažniausiai susiduria nekilnojamojo turto savininkai ir kaip viso to išvengti.

1. Per mažai reklamos arba ji nekokybiška

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl nepavyksta parduoti nekilnojamojo turto arba pardavimas užtrunka labai ilgai. Plačiai išreklamuotas nekilnojamo turto pardavimas ir teisingai parašytas skelbimas padeda „suvilioti“ žymiai daugiau potencialių pirkėjų. Kuo daugiau pirkėjų sudominsite – tuo brangiau ir greičiau turtą parduosite.

2. Neteisingai nustatyta pardavimo kaina

Neteisingas kainos nustatymas – tai dar vienas trukdis, neleidžiantis įvykti pardavimui. Jei kainą nustatėte per didelę – pirkėjai nenorės pirkti, nes suras pigesnių variantų.  O jūs tik gaišite laiką ir be reikalo išleisite pinigus reklamai. Jei kainą nustatėte per mažą – arba prarasite dalį galimų gauti pinigų arba išgąsdinsite pirkėjus, kad jūsų turtas turi rimtų trūkumų.

3. Netinkamai organizuotos apžiūros

Vienas iš svarbiausių pardavimo momentų – teisingas turto pristatymas pirkėjams. Jei pirkėjams aprodysite netvarkingą būstą arba jei per daug bandysite įpiršti savo prekę, didelė tikimybė, jog jie atsisakys pirkti.  Pirkėjus nubaidysite ir tada, kai neatsakysite į jų užduodamus klausimus arba stengsitės nuslėpti būsto trūkumus.

4. Nesėkmingos derybos

Net jei pirkėjas jau surastas, pardavimas  gali neįvykti ir dėl nesėkmingų derybų. Geras derybininkas žino, kad sėkmė derybose bus tada, kai jose bus patenkintos abi pusės. Dažniausiai derybos nutrūksta tada, kai jose atsiranda kategoriškumas ir piktos emocijos.

5. Netvarkingi dokumentai

Norite parduoti nekilnojamą turtą greitai ir brangiai?  Pirmiausia pasirūpinkite pardavimui reikalingais dokumentais.  Dažnas pirkėjas nenorės ilgai laukti, kol gausite reikiamus dokumentus, todėl iš viso atsisakys pirkti arba prašys nuolaidos.

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

accounting-chart-coffee-cup-1483938

AR VERTA INVESTUOTI Į NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ

Dažnas tautietis, turėdamas laisvų pinigų, pradeda galvoti apie investavimą. Todėl dirbdama nekilnojamojo turto srityje  dažnai sulaukiu klausimo, ar verta investuoti į nekilnojamąjį turtą. Kalbant apie investicijas, vieno atsakymo čia nėra. Viskas priklauso nuo tam tikrų investitoriaus aplinkybių. Būtent apie jas (aplinkybes) šiame straipsnyje ir kalbėsiu. Šis straipsnis skirtas tiems, kurie dar neturi patirties ir planuoja žengti pirmąjį žingsnį investuojant į nekilnojamąjį turtą. 

Kada verta investuoti į nekilnojamąjį turtą

Štai trys pagrindiniai klausimai, kuriuos turi sau užduoti pradedantysis investuotojas. Jei į visus tris klausimus galite atsakyti taip, jums tikrai verta imtis investavimo į nekilnojamąjį turtą. Kitu atveju prieš priimant spendimą dėl investavimo, rekomenduoju konsultuotis su šios srities specialistu.

1. Ar gerai išmanote apie nekilnojamojo turto rinką?

Jeigu norite sėkmingai investuoti į nekilnojamąjį turtą, jums būtina gerai išmanyti ne tik tos vietovės nekilnojamojo turto rinką (kokios zonos, namai yra tinkami investicijai, kurie ne), bet ir nekilnojamojo turto segmento specifiką, pvz., į kokius butus verta investuoti, į kokius ne,  koks galimas to buto/namo/patalpų atsiperkamumas, į ką reikia atkreipti dėmesį prie perkant turtą investicijai ir pan.

Jei žinių apie nekilnojamojo turto rinką turite per mažai, bet investuoti vis tiek ketinate, prieš priimant sprendimą, būtinai pasikonsultuokite su nekilnojamojo turto specialistu.

2. Ar turite pakankamai pinigų, už kuriuos galite įsigyti nekilnojamąjį turtą?

Jeigu turite sukaupę reikiamą sumą pinigų, kuriuos  galite ilgam laikui investuoti į nekilnojamąjį turtą,  galvoti apie tokio pobūdžio investiciją tikrai verta. Tam tikrais atvejais, investicijoms į nekilnojamąjį turtą naudojamos  ir skolintos lėšos (banko paskola ar pan.), tačiau toks investavimo būdas yra rizikingesnis, todėl, jei šioje rinkoje dar esate naujokas, priimant tokį sprendimą rekomenduoju konsultuotis su šios srities profesionalu.

3. Ar turėsite laiko ir noro dirbti su nekilnojamuoju turtu?

Pajamų gavimas iš nekilnojamojo turto irgi yra savotiškas verslas. O tai reiškia, kad turėsite skirti jam papildomai laiko, be to, niekas neapsaugos Jūsų ir nuo galimų nuostolių.  Nusipirkus nekilnojamąjį turtą turėsite visada jį palaikyti tinkamos nuomai būklės (perdažyti sienas, atnaujinti baldus, buitinę techniką ir pan.).  Be to turėsite ieškoti nuomininkų, palaikyti su jais ryšius, tikrinti, ar jie laiku sumoka mokesčius, ar negadina jūsų turto ir pan. Niekas nėra apdraustas nuo nemokių nuomininkų, kurie gali išeiti nesumokėję ar netgi piktybiškai neišsikraustyti. Taip pat turite numatyti, kad nuomojant turtą gali atsirasti „tuščių tarpų“, kada neturėsite nuomininkų, o mokesčius už komunalines paslaugas mokėti reiks.

Ar investicija tikrai atsipirks?

Prieš įsigydami turtą investicijai, pirmiausia paskaičiuokite jo atsiperkamumą. Nepamirškite įtraukti ir tokių išlaidų  kaip turto remontas, draudimas, paskolos palūkanos, baldų įsigijimas ir pan. Įvertinkite, ar turto vertė laikui bėgant nekris.

Žemiau rasite keletą naudingų nuorodų apie investavimą į nekilnojamąjį turtą:

http://www.investologija.lt/LT/nekilnojamas-turtas/27/investicijos-i-nekilnojama-turta/

http://www.investavimas.lt/kokios-realios-ilgalaikes-grazos-galima-tiketis-investuojant-i-nekilnojama-turta/

http://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas/kada-neverta-investuoti-i-nekilnojamaji-turta-zinovu-atsakymai.htm

http://www.finfo.lt/investavimas/nekilnojamas-turtas/investavimas-i-nekilnojama-turta

http://www.finansistas.net/nekilnojamas-turtas.html

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

daylight-door-handle-1166415

BUTO PIRKIMAS. KĄ SVARBU ŽINOTI ?

Ruošiatės pirkti naują būstą? Norite  žinoti, kokias klaidas dažniausiai daro pirkėjai? Norite, kad buto pirkimas būtų sėkmingas? Štai keletas patarimų, kurie padės jums lengviau apsispręsti.

Pirkite tokį būstą, kurį galėtumėte lengvai parduoti ar išnuomoti

Pirkdami naują būstą retai kada susimastome, kad kada nors jį gali tekti parduoti ar išnuomoti. Tačiau praktika rodo, kad kuo toliau, tuo daugiau šeimų nusprendžia pakeisti gyvenamąją vietą net nepraėjus 5-eriems metams nuo būsto įsigijimo. Ir tam įtakos turi emigracija, šeimos pagausėjimas, skyrybos ir kitos priežastys. Todėl net ir pirkdami namą, kuriame planuojate gyventi iki žilos senatvės, neatmeskite galimybės, kad aplinkybės vieną dieną gali pasikeisti.  Juk ką daryti su tokiu butu, kurio mėnesių mėnesiais negali parduoti arba tam, kad parduotum, turi labai sumažinti kainą? Tokiu atveju, turėdami lengvai parduodamą būstą (turiu omenyje geografinę vietą ir būklę), būsite apsidraudę nuo didelių finansinių praradimų.

Pasitikrinkite rinkos kainą

Net jei butas ar namas jums labai patinka, pasitikrinkite, ar pardavėjo prašoma kaina nėra per didelė. Tai svarbu dėl anksčiau aprašytos priežasties, jeigu tektų kada nors jį vėl parduoti.

Kartais išgirstu nuomonę, jog perkant butą tiesiogiai iš savininko, bus pigiau, nes jei butą pardavinėja brokeris, jis, neva, užsideda dar savo kainą. Bet realybė dažnai būna tokia, kad savininkas, pardavinėjantis būstą pats, dažnai pardavinėja brangiau nei rinkos kaina.

Taip atsitinka todėl, kad sprendimą pardavinėti būstą be brokerio savininkas dažniausiai priima ne dėl brokeriui mokamo komisinio, o dėl brokerio nustatytos pardavimo kainos, kuri būna jam per maža. Dažnai savininkas nusprendžia pats bandyti laimę „medžiojant“ mažiau informacijos turintį pirkėją, kuris sutiks mokėti ne tiek, kiek jo butas vertas, o tiek, kiek jis nori.

Negaliu teigti, kad visi brokeriai dirba profesionaliai ir pardavinėja turtą tik rinkos kaina. Tikrai pasitaiko visko. Tačiau tikimybė, kad brokerio kaina yra arčiau tiesos, nei savininko, kuris pardavinėja pats, yra žymiai didesnė.

Gerai apgalvokite, ar ši būsto vieta jums tikrai tinka

Neįtikėtina, kaip dažnai tenka dirbti su šeimomis, turinčiomis mažų vaikų ir nusprendusiomis grįžti gyventi arčiau miesto centro.  Frazę, jog „pavargome būti vaikų vairuotojais“  išgirstu kone kas dieną. Todėl net jeigu nuo vaikystės svajojote gyventi gražiame name, nuošaliame priemiesčio rajone, jei turite mažamečių vaikų ar dar tik planuojate juos turėti, GERAI apsvarstykite, ar tikrai turėsite galimybę kiekvieną dieną juos vežioti į mokyklą ar būrelį, kiek tai laiko jums atims, ir ar beliks laiko džiaugtis gražia aplink namą esančia gamta.

Būkite atsargūs duodami avansą

Duodami avansą, būtinai pasirašykite rezervacijos ar preliminarią-pirkimo pardavimo sutartį, kurioje būtų nurodyta avanso suma, pirkimo terminai ir kiti pirkimui svarbūs aspektai. Priešingu atveju galite likti ir be avanso, ir be turto.

Būkite ypač atsargūs, jei pasirodys, kad būsto pardavėjas yra asocialus asmuo. Įsitikinkite, ar jis tikrai gali pardavinėti šį turtą, ar tikrai jis yra šio turto savininkas.  Pasitaiko, kad tokie asmenys pardavinėja jau praskolintą turtą,  išleidžia gautus pinigus ir tada jau tenka „gaudyti vėją laukuose“. Net ir turėdami įrodymą apie sumokėtą avansą, sunkiai išsireikalausite gražinti pinigus iš žmogaus, kuris juos išleido ir daugiau nieko neturi. Būkite budrūs net jei tokį turtą pardavinėja brokeris. Kad ir kaip bebūtų gaila, ir brokerių visokių pasitaiko.

Susipažinkite su kaimynais

Prieš pasirašydami rezervacijos sutartį, nepatingėkite susipažinti su kaimynais. Tai ne tik padės jums iš anksto pažinti žmones, su kuriais šalia gyvensite, bet ir sužinosite daugiau informacijos apie patį namą ir aplinką, kurią pardavėjai gali nutylėti.

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt