desk-3139127_1920

PARDUODU BUTĄ BE TARPININKŲ. KAS PO TUO SLYPI?

Neretai susiduriame su pirkėjais, kurie vis dar mano, kad pirkti butą be tarpininkų yra geriau, mat taip galima susitarti dėl pigesnės būsto kainos. Tačiau ar visada tai yra tiesa, ir kokių netikėtumų galite patirti bendraudami tiesiogiai su savininkais, skaitykite šiame straipsnyje.

Paradoksas – didesnė buto kaina

Jeigu ieškodami pirkti buto suradote skelbimą parduodu be tarpininkų – pirmiausia pasitikrinkite, ar jo kaina ne per didelė. Paradoksas – tačiau didelė dalis savininkų bando parduoti būstą didesne nei rinkos kaina.

Kodėl taip atsitinka? Viena iš priežasčių ta, jog žmonės, kurie retai susiduria su nekilnojamojo turto rinka, gerai neišmano situacijos joje ir rašo tokią kainą, kurią pamatė internete, ar kokią pataria draugai. Kadangi kiekvienas iš mūsų norime uždirbti daugiau – todėl pirmiausia ir pradedame nuo didžiausios kainos, kuri dažniausiai būna neadekvati rinkai.

Kita per didelės kainos priežastis yra ta, kad dalis savininkų negali susitaikyti su įvykusiais rinkos pasikeitimais ir kainų kritimu. Pvz., jei savininkas pirko būstą nekilnojamojo turto „burbulo“ metu 2007m., jam bus labai sunku parduoti jį šiandien gerokai pigiau. Arba, jei pardavėjas į butą yra investavęs didelę sumą pinigų, bus didelis noras tą investiciją atsiimti. Todėl savininkas dažniausiai bandys parduoti  brangiau, neatsižvelgdamas į dabartinę rinką, kad kompensuotų savo praradimą. Bet ar pirkėjui tai naudinga?

Kai pardavimą perima brokeris, jis dažniausiai nustato realią rinkos kainą, kuri yra konkurencinga su kitais tuo metu rinkoje esančiais pasiūlymais (mat brokerio tikslas –  parduoti, o ne pardavinėti). Tuo atveju, kai savininkas nenori sumažinti iki brokerio siūlomos kainos, jis ir toliau pardavinėja pats.

„Parduodu be tarpininkų“ – tik reklaminis triukas

Ne kartą teko susidurti su situacija, kad butą pardavinėja brokeris, kuris skelbime rašo, kad parduoda be tarpininkų. Taigi, ši frazė būna naudojama kaip reklaminis triukas, o pats brokeris prisistato savininko artimu giminaičiu.

Sunkios derybos

Kai butą pardavinėja pats savininkas, dažnai jis žymiai jautriau reaguoja į kiekvieną pirkėjo kritiškai išsakytą žodį ar kainos mažinimą. Todėl prasidėjus deryboms būna sunkiau susitarti dėl abiems pusėms tinkamos kainos, o kartais tokios derybos baigiasi savininko ir pirkėjo konfliktu. Šiuo atveju procese dalyvaujantis brokeris sušvelnina situaciją ir bando surasti abiems pusėms tinkamą sprendimą.

Galimi netvarkingi dokumentai. Ilgesnis pirkimo procesas

Pasitaiko, kad savininkas, pardavinėdamas savo turtą, dėl nežinojimo nebūna sutvarkęs reikiamų dokumentų ir tai paaiškėja tik tada, kai pradedamas pardavimo procesas. Tokiu atveju pirkimo procesas gali gerokai užtrukti arba iš viso neįvykti, todėl be reikalo sugaišite daug laiko ir kils nemalonūs nesusipratimai.

Ir keletas patarimų pabaigai

Jei norite nusipirkti butą pigiau – lyginkite visus rinkoje esančius pasiūlymus. Suradę jums patrauklų, bet per brangų variantą, siūlykite savo kainą pasiremdami argumentais, pvz., pateikite pardavėjui konkrečius palyginimus.  Frazė „be tarpininkų“ neturėtų įtakoti jūsų sprendimo.

Jei jaučiate, jog trūksta tam tikrų žinių ir pirkimo procesas jums atrodo nesaugus, geriau konsultuokitės su šios srities specialistais (brokeriais, notarais, nekilnojamojo turto vertintojais), o ne draugais. Jei nepasitikite brokeriu, kuris pardavinėja jus dominantį turtą, kreipkitės konsultacijos į kitą, jums pažįstamą brokerį.

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

bench-accounting-nvzvOPQW0gc-unsplash

KAIP NUSIPIRKTI BUTĄ VILNIUJE

Ne paslaptis, jog dažnas iš mūsų svajoja įsigyti nuosavą butą ir įsirengti jį taip, kaip norisi patiems.  O kaip nusipirkti butą, jeigu to nesate darę anksčiau? Nekilnojamojo turto pirkimas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Būstas – turbūt brangiausias mūsų gyvenimo pirkinys, todėl jį išsirinkti turime atsakingai, kad vėliau netektų stipriai gailėtis.

Išsiaiškinkite savo finansines galimybes

Prieš pradėdami buto paiešką, išsiaiškinkite kiek pinigų turite jam nusipirkti. Šis patarimas ypač aktualus, jei ketinate pirkti butą su paskola. Jeigu savo pinigus sąskaitose susiskaičiuoti lengva, sužinoti, kokią sumą jums sutiks paskolinti bankas būna sudėtingiau. Kokią paskolą galėsite gauti banke, priklausys nuo daug dalykų – nuo jūsų gaunamų pajamų sumos ir tipo (pvz., ar dirbate pagal darbo sutartį, o gal pagal individualią veiklą), jūsų amžiaus, šeimyninės sudėties, vaikų skaičiaus, jau turimų įsipareigojimų ir pan. Būsto paskolos dydis ir sąlygos taip pat priklausys ir nuo perkamo buto.

Taigi tiems, kas ketina pirkti butą su paskola, pirmiausia rekomenduoju kreiptis į banką (ar į paskolų brokerį) ir sužinoti, kokią maksimalią sumą bankas jums paskolins ir kokiomis sąlygomis. Netgi rekomenduoju kreiptis į kelis bankus, kad turėtume kelis pasiūlymus palyginimui. Kai žinosite maksimalų savo biudžetą, jūsų buto paieška taps efektyvesnė.

Atminkite, jeigu perkate butą su paskola, nenuvertinkite ir papildomų išlaidų, kurios susidarys dėl notaro, paskolos sutarties, hipotekos (įkeitimo bankui) mokesčių. Šios išlaidos svyruos priklausomai nuo buto vertės, tačiau tam rekomenduočiau atsidėti bent 1000 eurų, jei butas brangesnis – netgi daugiau.

Tiksliai apsispręskite, kokio buto norite

Jūsų buto paieška bus žymiai greitesnė, jeigu tiksliai žinosite kokio buto ir kokiame rajone ieškote. Jeigu ieškote buto Vilniuje, tačiau dar nenusprendėte kokiame rajone norite gyventi, pradėkite žiūrėti skelbimus ir lyginkite kainas. Taip galėsite atsirinkti kelis rajonus, kurie jums bus priimtini ir toliau tęsti  paiešką susikoncentravus tik ten.

Jeigu nežinote, kiek kambarių jums reikia, nes galbūt po kelių metų jūsų šeimyninė padėtis pasikeis ir jums reikės didesnio buto, visgi siūlau koncentruotis į dabartį ir ieškoti būsto pagal dabartinius poreikius. Geriau jau vėliau butą pakeisti, nei dabar permokėti už jums nereikalingą plotą, kuris gali kainuoti per daug, ypač jei pirksite su paskola.

Aktyviai ieškokite buto internete arba kreipkitės į NT brokerį

Norint greitai išsirinkti sau būstą, turite aktyviai jo ieškoti. Kasdieną peržiūrėkite skelbimus aruodas.lt, skelbiu.lt ir alio.lt portaluose ir užsisakykite naujų skelbimų prenumeratas. Jums patinkančius butus važiuokite apžiūrėti. Atminkite, jog buto paieška yra darbas, kuriam turite skirti pakankamai daug laiko. Jeigu būsite pasyvūs, jūsų paieška ilgai užtruks ir, tikėtina, jog pražiopsosite geriausius pasiūlymus.

Jeigu turite per mažai laiko arba nepasitikite savo jėgomis, geriau kreipkitės į NT brokerį, kuris padės jums surasti tinkamą būstą.

Atidžiai apžiūrėkite butus

kaip nusipirkti buta sandra jakuleNuvažiavę apžiūrėti butą gyvai, atidžiai apžiūrėkite ne tik jo įrengimą, bet ir dokumentus. Paprašykite pardavėjų buto kadastrinių matavimų bylutės ir patikrinkite, ar buto planas atitinka faktą. Taip pat paprašykite buto registrų centro išrašo, kuriame bus aprašyti visi buto techniniai duomenys. Įsitikinkite, ar jie sutampa su jums apie butą žinoma informacija. Klauskite pardavėjo, ar butas yra įregistruotas 100% baigtumu (tai ypač aktualu naujesnės statybos būstams, kuriuos žmonės įsirenginėja patys) ar nėra areštų ar kt. trukdžių parduoti.

Vertinkite, ar nėra esminių buto defektų, pvz pelėsis, kurio negalėsite išnaikinti. Atidžiai apžiūrėkite butą, net jei jis ir ką tik suremontuotas. Įvertinkite, ar remontas atliktas kokybiškai, gal kažką reiks tvarkyti papildomai.  Jeigu matote, kad butui reiks remonto ir patys nemokate apskaičiuoti remonto išlaidų, išsikvieskite statybų ekspertą. Jums patikusį butą rekomenduoju apžiūrėti bent du kartus, nes apžiūrint antrą kartą tikrai pamatysite dalykus, kurių pirmą kartą nepastebėjote.

Nepamirškite įsivertinti ir buto šildymo išlaidų. Apie daugumos Vilniaus miesto daugiabučių šildymo kainas galite sužinoti čia

Įvertinkite, ar prašoma kaina ne per didelė

Dažnas pardavėjas, parduodamas savo turtą nori gauti kaip įmanoma didesnę kainą. Todėl daugumos butų skelbimų, kuriuos matote internete, kaina būna ne galutinė. Tačiau kiek ta kaina būna didesnė – vienos taisyklės nėra. Viena atveju gali būti tik 500 eur, kitu atveju ir 20.000 eur ar net daugiau. Todėl norint nustatyti realią rinkos kainą reikia ne tik palyginti esamus kitų butų skelbimus, bet ir pažiūrėti jau įvykusius pardavimus.

Realios rinkos kainos nustatymas ypač aktualus pirkėjams, perkantiems butą su paskola. Mat jeigu vertintojas įvertins butą mažesne kaina, nei jūs susitariate su pardavėju, bankas maksimalią sumą skolins atsižvelgiant į vertintojo, o ne jūsų sutartą kainą. Todėl kainos skirtumą turėsite mokėti patys. Daugiau apie buto vertinimą bankui skaitykite čia

Derėkitės protingai

Derantis dėl buto pirkimo, svarbu nepamiršti, jog derėtis reikia ne tik dėl kainos. Jums svarbu  bus ir paliekami baldai, buto atlaisvinimo terminas, notariniai mokeščiai. Jeigu tikrai norite laimėti derybas, būkite ypač mandagūs – nekritikuokite pardavėjo dėl buto trūkumų, tik labai atsargiai apie juos užsiminkite. Būkite patys nuoširdūs. Bandydami išsiderėti geresnę kainą, argumentuokite palyginimais su kitais parduodamais butais.  Atminkite, jog būsto pardavėjas būna labai jautrus bet kokiai kritikai apie jo turtą, prie kurio jis asmeniškai prisirišęs. Tik būdami mandagūs pelnysite pardavėjo palankumą ir geresnes sąlygas.

Nepraraskite budrumo

Kad ir kaip būtų gaila, tačiau reikia pripažinti, kad nekilnojamojo turto rinkoje kartais įvyksta nesąžiningų sandorių, kai tam tikri žmonės bando pasipelnyti iš kitų asmenų nežinojimo. Todėl būkite budrūs ir stebėkite situaciją. Jeigu jums pasirodys, kad kažkas vyksta ne taip, geriau ieškokite kito buto arba kreipkitės į patyrusį brokerį. Atminkite, kad rizikuojate tikrai didele pinigų suma. Šiame straipsnyje rasite mano patarimus, kaip nepakliūti ant nesąžiningo pardavėjo kabliuko.

Rezervuodami butą pasirašykite sutartį

Tada, kai jau visos buto pirkimo sąlygos aptartos, belieka pasirašyti rezervacijos sutartį. Ši sutartis būtinai turi būti rašytinė. Sutartyje turi būti nurodytos buto pirkimo-pardavimo sąlygos – kaina,  rezervacijos mokesčio mokėjimo suma ir sąlygos, jeigu butas nebus nupirktas, notarinės sutarties pasirašymo terminas, buto atlaisvinimo terminas, paliekami baldai ir pan.

Patarimas. Jeigu butą planuojate pirkti su paskola, ir jeigu nesate visai tikri, kad gausite reikiamo dydžio paskolą, prieš mokant rezervacijos mokestį pirmiausia rekomenduoju gauti raštišką atsakymą iš banko, kad paskolą duos. Jeigu bankas paskolos neduos, sumokėtą rezervacijos mokestį susigražinti bus sunku, mat dažnas pardavėjas, pasirašydamas preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, joje numato, kad rezervacijos mokestis yra negražinamas, jei butas nupirktas nebus.

 Linkime sėkmingo pirkimo!

Jeigu manote, kad reikalinga brokerio pagalba perkant butą

Turite mažai patirties perkant nekilnojamąjį turtą? Neturite pakankamai laiko paieškoms? Norite išsiaiškinti, ar perkamo turto kaina yra teisinga? Nenorite rizikuoti įsigyjant probleminį turtą? Tokiu atveju Jums pravers NT brokerio pagalba.

Gal būt jums tereiks išsamios konsultacijos apie buto pirkimo procesą, kurią galite gauti atvykę į mūsų biurą. O gal norėsite, kad tik įvertinttume jūsų jau išsirinktą butą ir padėtume sutvarkyti pirkimo dokumentus. Arba galbūt jaučiate, kad jums bus reikalinga mūsų pagalba nuo A iki Ž.

 

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

architect-businesswoman-composition-313691

5 DAŽNIAUSIOS KLAIDOS PARDUODANT NT

Tam, kad galėtumėte sėkmingai parduoti savo turtą, turite žinoti, su kokiomis kliūtimis dažniausiai susiduria nekilnojamojo turto savininkai ir kaip viso to išvengti.

1. Per mažai reklamos arba ji nekokybiška

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl nepavyksta parduoti nekilnojamojo turto arba pardavimas užtrunka labai ilgai. Plačiai išreklamuotas nekilnojamo turto pardavimas ir teisingai parašytas skelbimas padeda „suvilioti“ žymiai daugiau potencialių pirkėjų. Kuo daugiau pirkėjų sudominsite – tuo brangiau ir greičiau turtą parduosite.

2. Neteisingai nustatyta pardavimo kaina

Neteisingas kainos nustatymas – tai dar vienas trukdis, neleidžiantis įvykti pardavimui. Jei kainą nustatėte per didelę – pirkėjai nenorės pirkti, nes suras pigesnių variantų.  O jūs tik gaišite laiką ir be reikalo išleisite pinigus reklamai. Jei kainą nustatėte per mažą – arba prarasite dalį galimų gauti pinigų arba išgąsdinsite pirkėjus, kad jūsų turtas turi rimtų trūkumų.

3. Netinkamai organizuotos apžiūros

Vienas iš svarbiausių pardavimo momentų – teisingas turto pristatymas pirkėjams. Jei pirkėjams aprodysite netvarkingą būstą arba jei per daug bandysite įpiršti savo prekę, didelė tikimybė, jog jie atsisakys pirkti.  Pirkėjus nubaidysite ir tada, kai neatsakysite į jų užduodamus klausimus arba stengsitės nuslėpti būsto trūkumus.

4. Nesėkmingos derybos

Net jei pirkėjas jau surastas, pardavimas  gali neįvykti ir dėl nesėkmingų derybų. Geras derybininkas žino, kad sėkmė derybose bus tada, kai jose bus patenkintos abi pusės. Dažniausiai derybos nutrūksta tada, kai jose atsiranda kategoriškumas ir piktos emocijos.

5. Netvarkingi dokumentai

Norite parduoti nekilnojamą turtą greitai ir brangiai?  Pirmiausia pasirūpinkite pardavimui reikalingais dokumentais.  Dažnas pirkėjas nenorės ilgai laukti, kol gausite reikiamus dokumentus, todėl iš viso atsisakys pirkti arba prašys nuolaidos.

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

accounting-chart-coffee-cup-1483938

AR VERTA INVESTUOTI Į NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ

Dažnas tautietis, turėdamas laisvų pinigų, pradeda galvoti apie investavimą. Todėl dirbdama nekilnojamojo turto srityje  dažnai sulaukiu klausimo, ar verta investuoti į nekilnojamąjį turtą. Kalbant apie investicijas, vieno atsakymo čia nėra. Viskas priklauso nuo tam tikrų investitoriaus aplinkybių. Būtent apie jas (aplinkybes) šiame straipsnyje ir kalbėsiu. Šis straipsnis skirtas tiems, kurie dar neturi patirties ir planuoja žengti pirmąjį žingsnį investuojant į nekilnojamąjį turtą. 

Kada verta investuoti į nekilnojamąjį turtą

Štai trys pagrindiniai klausimai, kuriuos turi sau užduoti pradedantysis investuotojas. Jei į visus tris klausimus galite atsakyti taip, jums tikrai verta imtis investavimo į nekilnojamąjį turtą. Kitu atveju prieš priimant spendimą dėl investavimo, rekomenduoju konsultuotis su šios srities specialistu.

1. Ar gerai išmanote apie nekilnojamojo turto rinką?

Jeigu norite sėkmingai investuoti į nekilnojamąjį turtą, jums būtina gerai išmanyti ne tik tos vietovės nekilnojamojo turto rinką (kokios zonos, namai yra tinkami investicijai, kurie ne), bet ir nekilnojamojo turto segmento specifiką, pvz., į kokius butus verta investuoti, į kokius ne,  koks galimas to buto/namo/patalpų atsiperkamumas, į ką reikia atkreipti dėmesį prie perkant turtą investicijai ir pan.

Jei žinių apie nekilnojamojo turto rinką turite per mažai, bet investuoti vis tiek ketinate, prieš priimant sprendimą, būtinai pasikonsultuokite su nekilnojamojo turto specialistu.

2. Ar turite pakankamai pinigų, už kuriuos galite įsigyti nekilnojamąjį turtą?

Jeigu turite sukaupę reikiamą sumą pinigų, kuriuos  galite ilgam laikui investuoti į nekilnojamąjį turtą,  galvoti apie tokio pobūdžio investiciją tikrai verta. Tam tikrais atvejais, investicijoms į nekilnojamąjį turtą naudojamos  ir skolintos lėšos (banko paskola ar pan.), tačiau toks investavimo būdas yra rizikingesnis, todėl, jei šioje rinkoje dar esate naujokas, priimant tokį sprendimą rekomenduoju konsultuotis su šios srities profesionalu.

3. Ar turėsite laiko ir noro dirbti su nekilnojamuoju turtu?

Pajamų gavimas iš nekilnojamojo turto irgi yra savotiškas verslas. O tai reiškia, kad turėsite skirti jam papildomai laiko, be to, niekas neapsaugos Jūsų ir nuo galimų nuostolių.  Nusipirkus nekilnojamąjį turtą turėsite visada jį palaikyti tinkamos nuomai būklės (perdažyti sienas, atnaujinti baldus, buitinę techniką ir pan.).  Be to turėsite ieškoti nuomininkų, palaikyti su jais ryšius, tikrinti, ar jie laiku sumoka mokesčius, ar negadina jūsų turto ir pan. Niekas nėra apdraustas nuo nemokių nuomininkų, kurie gali išeiti nesumokėję ar netgi piktybiškai neišsikraustyti. Taip pat turite numatyti, kad nuomojant turtą gali atsirasti „tuščių tarpų“, kada neturėsite nuomininkų, o mokesčius už komunalines paslaugas mokėti reiks.

Ar investicija tikrai atsipirks?

Prieš įsigydami turtą investicijai, pirmiausia paskaičiuokite jo atsiperkamumą. Nepamirškite įtraukti ir tokių išlaidų  kaip turto remontas, draudimas, paskolos palūkanos, baldų įsigijimas ir pan. Įvertinkite, ar turto vertė laikui bėgant nekris.

Žemiau rasite keletą naudingų nuorodų apie investavimą į nekilnojamąjį turtą:

http://www.investologija.lt/LT/nekilnojamas-turtas/27/investicijos-i-nekilnojama-turta/

http://www.investavimas.lt/kokios-realios-ilgalaikes-grazos-galima-tiketis-investuojant-i-nekilnojama-turta/

http://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas/kada-neverta-investuoti-i-nekilnojamaji-turta-zinovu-atsakymai.htm

http://www.finfo.lt/investavimas/nekilnojamas-turtas/investavimas-i-nekilnojama-turta

http://www.finansistas.net/nekilnojamas-turtas.html

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

daylight-door-handle-1166415

BUTO PIRKIMAS. KĄ SVARBU ŽINOTI ?

Ruošiatės pirkti naują būstą? Norite  žinoti, kokias klaidas dažniausiai daro pirkėjai? Norite, kad buto pirkimas būtų sėkmingas? Štai keletas patarimų, kurie padės jums lengviau apsispręsti.

Pirkite tokį būstą, kurį galėtumėte lengvai parduoti ar išnuomoti

Pirkdami naują būstą retai kada susimastome, kad kada nors jį gali tekti parduoti ar išnuomoti. Tačiau praktika rodo, kad kuo toliau, tuo daugiau šeimų nusprendžia pakeisti gyvenamąją vietą net nepraėjus 5-eriems metams nuo būsto įsigijimo. Ir tam įtakos turi emigracija, šeimos pagausėjimas, skyrybos ir kitos priežastys. Todėl net ir pirkdami namą, kuriame planuojate gyventi iki žilos senatvės, neatmeskite galimybės, kad aplinkybės vieną dieną gali pasikeisti.  Juk ką daryti su tokiu butu, kurio mėnesių mėnesiais negali parduoti arba tam, kad parduotum, turi labai sumažinti kainą? Tokiu atveju, turėdami lengvai parduodamą būstą (turiu omenyje geografinę vietą ir būklę), būsite apsidraudę nuo didelių finansinių praradimų.

Pasitikrinkite rinkos kainą

Net jei butas ar namas jums labai patinka, pasitikrinkite, ar pardavėjo prašoma kaina nėra per didelė. Tai svarbu dėl anksčiau aprašytos priežasties, jeigu tektų kada nors jį vėl parduoti.

Kartais išgirstu nuomonę, jog perkant butą tiesiogiai iš savininko, bus pigiau, nes jei butą pardavinėja brokeris, jis, neva, užsideda dar savo kainą. Bet realybė dažnai būna tokia, kad savininkas, pardavinėjantis būstą pats, dažnai pardavinėja brangiau nei rinkos kaina.

Taip atsitinka todėl, kad sprendimą pardavinėti būstą be brokerio savininkas dažniausiai priima ne dėl brokeriui mokamo komisinio, o dėl brokerio nustatytos pardavimo kainos, kuri būna jam per maža. Dažnai savininkas nusprendžia pats bandyti laimę „medžiojant“ mažiau informacijos turintį pirkėją, kuris sutiks mokėti ne tiek, kiek jo butas vertas, o tiek, kiek jis nori.

Negaliu teigti, kad visi brokeriai dirba profesionaliai ir pardavinėja turtą tik rinkos kaina. Tikrai pasitaiko visko. Tačiau tikimybė, kad brokerio kaina yra arčiau tiesos, nei savininko, kuris pardavinėja pats, yra žymiai didesnė.

Gerai apgalvokite, ar ši būsto vieta jums tikrai tinka

Neįtikėtina, kaip dažnai tenka dirbti su šeimomis, turinčiomis mažų vaikų ir nusprendusiomis grįžti gyventi arčiau miesto centro.  Frazę, jog „pavargome būti vaikų vairuotojais“  išgirstu kone kas dieną. Todėl net jeigu nuo vaikystės svajojote gyventi gražiame name, nuošaliame priemiesčio rajone, jei turite mažamečių vaikų ar dar tik planuojate juos turėti, GERAI apsvarstykite, ar tikrai turėsite galimybę kiekvieną dieną juos vežioti į mokyklą ar būrelį, kiek tai laiko jums atims, ir ar beliks laiko džiaugtis gražia aplink namą esančia gamta.

Būkite atsargūs duodami avansą

Duodami avansą, būtinai pasirašykite rezervacijos ar preliminarią-pirkimo pardavimo sutartį, kurioje būtų nurodyta avanso suma, pirkimo terminai ir kiti pirkimui svarbūs aspektai. Priešingu atveju galite likti ir be avanso, ir be turto.

Būkite ypač atsargūs, jei pasirodys, kad būsto pardavėjas yra asocialus asmuo. Įsitikinkite, ar jis tikrai gali pardavinėti šį turtą, ar tikrai jis yra šio turto savininkas.  Pasitaiko, kad tokie asmenys pardavinėja jau praskolintą turtą,  išleidžia gautus pinigus ir tada jau tenka „gaudyti vėją laukuose“. Net ir turėdami įrodymą apie sumokėtą avansą, sunkiai išsireikalausite gražinti pinigus iš žmogaus, kuris juos išleido ir daugiau nieko neturi. Būkite budrūs net jei tokį turtą pardavinėja brokeris. Kad ir kaip bebūtų gaila, ir brokerių visokių pasitaiko.

Susipažinkite su kaimynais

Prieš pasirašydami rezervacijos sutartį, nepatingėkite susipažinti su kaimynais. Tai ne tik padės jums iš anksto pažinti žmones, su kuriais šalia gyvensite, bet ir sužinosite daugiau informacijos apie patį namą ir aplinką, kurią pardavėjai gali nutylėti.

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

 

adult-blur-businessman-927022

REIKALINGAS NT BROKERIS. KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ?

Klausimai, kuriuos turėtų užduoti kiekvienas nekilnojamojo turto pardavėjas, norėdamas išsirinkti patikimą brokerį

Jeigu nusprendėte pardavinėti nekilnojamąjį turtą su brokerio pagalba, turėsite išsirinkti, su kuriuo brokeriu dirbsite. Tikrai nerekomenduoju savo turtą patikėti keliems brokeriams vienu metu, mat čia galioja sena patarlė „devynios auklės – vaikas be galvos“.  Paaiškinsiu kodėl.

Kodėl geriau dirbti su vienu, o ne su keliais brokeriais

Pirma, dėl to, jog jei ir turite daugiau brokerių, pirkėjų skaičius rinkoje neišauga. Todėl didelė tikimybė, kad keli brokeriai jums pradės vesti tuos pačius pirkėjus, todėl tiek jūs, tiek klientai būsite nepatenkinti. Antra, kai jūsų turtą pardavinėja keli brokeriai, nei vienas iš jų nežino tikros situacijos – t.y. realaus pirkėjų skaičiaus, jų susidomėjimo jūsų būstu, mat dalis pirkėjų ateina per vieną brokerį, dalis per kitą. Todėl brokeriams nebelieka nieko kita, kaip konkuruoti tarpusavyje su mažesne pardavimo kaina, t.y. apsukresnis NT brokeris primygtinai prašys jūsų mažinti kainą, kad galėtų parduoti jūsų būstą pirmas. Trečia, bet kuris brokeris, žinodamas, jog pardavinėja jūsų turtą ne vienas, nebus labai suinteresuotas dėti visas pastangas, nes tikimybė uždirbti žymiai sumažėja. Kaip ir einant pas gydytoją, mes renkamės vieną patikimą tos srities specialistą, taip ir parduodant nekilnojamąjį turtą rekomenduoju išsirinkti vieną, bet tikrai profesionalų brokerį.

Klausimai, kuriuos turite užduoti renkantis brokerį

 1. Ar brokerio darbas jūsų pagrindinė veikla? 
  Itin svarbu, jog brokerio veikla – būtų jo pagrindinė, o ne papildoma veikla. Pasitaiko dažnai brokerių, kurie tikisi lengvai pasipelnyti, manydami, jog tai lengvas būdas per trumpą laiką praturtėti. Tačiau profesionaliai galima dirbti tik tada, kai darbui skiri daug laiko.
 2. Kokią patirtį turite? Ką žinote apie nekilnojamojo turto rinką?
  Kadangi nekilnojamojo turto brokerio veikla Lietuvoje iki šiol nėra reglamentuota, ne visi brokeriai turi turi pakankamai žinių apie: esamą rinkos situaciją, reikalingas naudoti reklamos priemones, bendravimą su pirkėjais, reikalavimus dokumentacijai ir pan.
 3. Su keliais klientais šiuo metu dirbate?
  Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog jeigu NT brokeris dirba su daug klientų vienu metų – jis yra sėkmingas. Tačiau tiesa ne visai tokia.  Pirmiausia, jeigu brokeris turi daugiau nei 30 objektų, kuriuos pardavinėja vienu metu, jam bus ypač sunku valdyti pardavimo procesą, mat reiks turėti ypač gerą atmintį apie kiekvieną būstą, kad galėtum apie jį papasakoti pirkėjui. Antra – jis nebeturės pakankamai laiko skirti kokybiškoms pirkėjų apžiūroms, bendravimui su jumis, kaip klientu. Dalis brokerių, tikėdamiesi gauti daugiau klientų, siūlo savo paslaugas už gerokai mažesnę kainą, tačiau tam, kad užsidirbtų pakankamai, turi dirbti su labai daug klientų ir ne visada gali skirti reikiamo dėmesio.
 4. Kaip organizuojate savo darbą ir kaip reklamuosite mano turtą?
  Klauskite brokerio, kaip jis organizuos pardavimo procesą, ar kviesis į pagalbą kokius nors specialistus, kokios reklamos priemonės bus naudojamos jūsų turto pardavimui. Būsto pardavimas nėra vien skelbimų įdėjimas į aruodas.lt tinklapį. Tai tik nedidelė brokerio darbo dalis. Profesionalus brokeris turi naudoti ir kitas reklamos priemones, kurios padeda greičiau ir už geresnę kainą parduoti būstą. Klauskite brokerio, kokias reklamines priemones jis naudos Jūsų atveju.
 5. Kokia reali mano būsto pardavimo kaina? Kodėl taip manote?
  Paprašykite, kad brokeris argumentuotų, kodėl jo siūloma pardavimo kaina tokia. Jeigu brokeris nežino, kokia turėtų būti pardavimo kaina ir kodėl, greičiausiai jis turi per mažai patirties arba, norėdamas Jums įtikti, tiesiog sutinka su Jūsų pageidaujama kaina. Tačiau, jeigu jūsų kaina neatitiks rinkos situacijos, brokeris suteiks jums tik neįgyvendinamus lūkesčius ir parduoti už per didelę kainą  vistiek nepavyks. Daugiau apie rinkos kainos nustatymą sužinosite čia.
 6. Kaip informuosite mane apie vykstantį pardavimo procesą?
  Pasidomėkite, ar brokeris yra nusiteikęs smulkmeniškai informuoti Jus apie vykstantį pardavimo procesą: kur ir kaip reklamuojamas skelbimas, koks susidomėjimas būstu, kiek skambučių sulaukiama, kiek apžiūrų įvyko, ką sakė potencialūs pirkėjai ir pan.  Bendraujant su klientais man ne kartą teko girdėti, kad jų brokeris jau daugiau metus nėra skambinęs ir iš viso neaišku, ar apskritai būstas dar pardavinėjamas. Profesionaliai dirbantis brokeris turi pastoviai palaikyti ryšį su klientu bent kelis kartus per mėnesį ir informuoti apie pardavimo procesą net jei nebuvo nė vieno pirkėjo skambučio.
 7. Ar dirbate su kitais brokeriais?
  Nekilnojamojo turto brokerių darbe, pardavinėjant būstą, yra įprasta bendradarbiauti su kitais brokeriais, taip pat ir kitomis nekilnojamojo turto agentūromis. Mat dalis pirkėjų, ieškančių pirkti nekilnojamąjį turtą, neieško pirkti savarankiškai, o prašo brokerio pagalbos. Todėl šiuo atveju pirkėją būstui gali surasti kitas brokeris.  Bendradarbiavimas vyksta komisinių pasidalijimu, taip sukuriant vertę abiems pusėms – tiek pardavėjui, tiek pirkėjui.
 8. Ar pasirašysime bendradarbiavimo sutartį?
  Dirbant su brokeriu visada rekomenduoju pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kad vėliau nekiltų jokių nesusipratimų sprendžiant galimus nesutarimus.  Sutartis įpareigos brokerį dirbti atsakingai bei kruopščiai, prisiimant visą su būsto pardavimu kylančią atsakomybę.

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

blurred-background-cellphone-coffee-842554

MOKESČIAI UŽ BŪSTO NUOMOS PAJAMAS 2019 – VERSLO LIUDIJIMAS AR 15% GPM?

Būsto nuomos mokesčiai 2019 Vilniuje

Gruodį rajonų savivaldybės patvirtino naujus verslo liudijimų kainų dydžius gyventojams 2019m. verslo liudijimo “ Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“ kaina metams Vilniaus mieste – 684 eur/metams, Vilniaus r. – 130 eur/metams.

Daugiau apie verslo liudijimus galite sužinoti čia 

Kokį mokesčių būdą pasirinkti

Norėdami legaliai nuomoti nekilnojamąjį turtą, galite pasirinkti du apmokestinimo būdus – pirkti verslo liudijimą, kurio kaina kiekvienoje savivaldybėje skirtinga arba deklaruoti gautas pajamas pildant deklaraciją ir iki kitų metų gegužės 1d. nuo gautų pajamų sumokėti 15% GPM. Tuo atveju, jei gyventojas nuomoja patalpas juridiniam asmeniui, už jį pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti privalės juridinis asmuo – nuomininkas.

Nuspręsti, kurį mokėjimo būdą pasirinkti nesudėtinga, tereikia tik paskaičiuoti, kiek per metus uždirbsite iš nuomos. Pavyzdžiui, jei Vilniaus mieste turimą būstą išnuomosite už 380 eur/mėn ar mažiau,  jums bus naudinga deklaruoti pajamas ir mokėti 15% GPM. Jeigu iš nuomos per mėnesį uždirbsite daugiau nei 380 eur, tada bus verta pirkti verslo liudijimą.  Svarbu žinoti, kad turint verslo liudijimą galima nuomoti kelis būstus ir liudijimo kaina dėl to nesikeis, išskyrus tą atvejį, jei būsto nuomos metinės pajamos viršytų 45.000 eur.

Tiek įsigijus verslo liudijimą, tiek nusprendus deklaruoti pajamas ir mokėti 15% GPM, pranešti mokesčių inspekcijai apie sudarytą nuomos sutartį nereikia.

Jeigu norite nuomos sutartį registruoti Registrų centre, jums bus naudingas šis straipsnis Nuomos sutarties įregistravimas Registrų centre

 

 

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

NT pardavimas 1 straipsnis foto

NEKILNOJAMO TURTO PARDAVIMAS. KĄ REIKIA ŽINOTI PARDAVĖJUI

Tam, kad galėtumėte sėkmingai parduoti savo turtą, turite žinoti, su kokiomis kliūtimis dažniausiai susiduria nekilnojamojo turto savininkai ir kaip viso to išvengti.

PER MAŽAI REKLAMOS ARBA JI NEKOKYBIŠKA

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl nepavyksta parduoti nekilnojamojo turto arba pardavimas užtrunka labai ilgai. Plačiai išreklamuotas nekilnojamo turto pardavimas ir teisingai parašytas skelbimas padeda „suvilioti“ žymiai daugiau potencialių pirkėjų. Kuo daugiau pirkėjų sudominsite – tuo brangiau ir greičiau turtą parduosite.

NETEISINGAI NUSTATYTA PARDAVIMO KAINA

Neteisingas kainos nustatymas – tai dar vienas trukdis, neleidžiantis įvykti pardavimui. Jei kainą nustatėte per didelę – pirkėjai nenorės pirkti, nes suras pigesnių variantų.  O jūs tik gaišite laiką ir be reikalo išleisite pinigus reklamai. Jei kainą nustatėte per mažą – arba prarasite dalį galimų gauti pinigų arba išgąsdinsite pirkėjus, kad jūsų turtas turi rimtų trūkumų.

NETINKAMAI ORGANIZUOTOS APŽIŪROS

Vienas iš svarbiausių pardavimo momentų – teisingas turto pristatymas pirkėjams. Jei pirkėjams aprodysite netvarkingą būstą arba jei per daug bandysite įpiršti savo prekę, didelė tikimybė, jog jie atsisakys pirkti.  Pirkėjus nubaidysite ir tada, kai neatsakysite į jų užduodamus klausimus arba stengsitės nuslėpti būsto trūkumus.

NESĖKMINGOS DERYBOS

Net jei pirkėjas jau surastas, pardavimas  gali neįvykti ir dėl nesėkmingų derybų. Geras derybininkas žino, kad sėkmė derybose bus tada, kai jose bus patenkintos abi pusės. Dažniausiai derybos nutrūksta tada, kai jose atsiranda kategoriškumas ir piktos emocijos.

NETVARKINGI DOKUMENTAI

Norite parduoti nekilnojamą turtą greitai ir brangiai?  Pirmiausia pasirūpinkite pardavimui reikalingais dokumentais. Dažnas pirkėjas nenorės ilgai laukti, kol gausite reikiamus dokumentus, todėl iš viso atsisakys pirkti arba prašys nuolaidos.

 

 

 

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

NT mokestis 2 straipsnis foto

NEKILNOJAMOJO TURTO MOKESTIS PARDUODANT TURTĄ

NUO 2016 METŲ GALIOJA 10 METŲ IŠLAIKYMO TERMINAS TURTO APMOKESTINIMUI

Jeigu nusprendėte parduoti savo nekilnojamąjį turtą, vadovaujantis LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu (GPMĮ), reikės mokėti 15% pajamų mokestį (apie išimtis, kada nereikia mokėti šio mokesčio, skaitykite žemiau). Šis mokestis bus apskaičiuojamos kaip skirtumas tarp gautų nekilnojamojo turto pardavimo pajamų ir to turto įsigijimo kainos, kartu išskaičiuojant šiam turtui įsigyti sumokėtus privalomus mokėjimus bei išlaidas, skirtas šio turto remontui. Žinoma, visos patirtos išlaidos turi turėti jas pagrindžiančius dokumentus.

Pavyzdžiui, jeigu turite butą, kurį pirkote 2012 m. už 100.000 Eur ir 2016m. norėsite jį parduoti už 130.000 Eur, skirtumas tarp gautų pajamų ir buto kainos bus 30.000 Eur. Iš šios sumos galite atimti išlaidas, skirtas šiam turtui įsigyti (pvz., perkant butą mokėjote notarui 100 Eur, registrų centrui už turto įregistravimą – 30 eur). Be to, bute atlikote kapitalinį remontą, kuriam išleidote 10.000 Eur  ir turite tai pagrindžiančius dokumentus. Šiuo atveju, pardavus butą, turėsite mokėti 2980,5 Eur pajamų mokestį.

Nekilnojamojo turto pajamų mokestis (GPM) bus apskaičiuojamas taip:
130.000 Eur (dabartinė buto pardavimo kaina)
– 100.000 Eur (buto pirkimo kaina)
– 100 Eur ( mokėjimai notarui)
– 30 Eur (registrų centro mokestis)
– 10.000 Eur (buto  kapitaliniam remontui)
————————————————
= 19.870 Eur (suma, nuo kurios bus skaičiuojamas pajamų mokestis už parduotą nekilnojamąjį turtą)

 KOKIU ATVEJU NEREIKIA MOKĖTI MOKESČIŲ UŽ NEKILNOJAMOJO TURTO PARDAVIMĄ?

Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme yra numatyti šie atvejai, kada nereikia mokėti pajamų mokesčio pardavus nekilnojamąjį turtą:

 • Jei turtas įsigytas ar paveldėtas prieš 10 metų. (GPMĮ 17 str. 1d. 28 punktas)
 • jei parduodamas turtas už mažesnę kainą, nei buvo įsigjimo kaina (vertė)
 • Jeigu pastaruosius 2 metus čia buvo jūsų deklaruota gyvenamoji vieta (taikoma tik parduodant butus, gyv. namus) (GPMĮ 17 str. 1d. 53 punktas).
 • Jeigu parduodamame būste esate deklaravę savo gyvenamąją vietą trumpiau nei 2 metus, tačiau per vienerius metus nuo šio būsto pardavimo nusipirksite ir deklaruosite savo gyvenamąją vietą kitame būste, mokesčių už būsto pardavimą mokėti taip pat nereiks (taikoma tik parduodant butus, gyv. namus) (GPMĮ 17 str. 1d. 54 punktas).

 

 

 

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt