NT pardavimas 1 straipsnis foto

NEKILNOJAMO TURTO PARDAVIMAS. KĄ REIKIA ŽINOTI PARDAVĖJUI

Tam, kad galėtumėte sėkmingai parduoti savo turtą, turite žinoti, su kokiomis kliūtimis dažniausiai susiduria nekilnojamojo turto savininkai ir kaip viso to išvengti.

PER MAŽAI REKLAMOS ARBA JI NEKOKYBIŠKA

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl nepavyksta parduoti nekilnojamojo turto arba pardavimas užtrunka labai ilgai. Plačiai išreklamuotas nekilnojamo turto pardavimas ir teisingai parašytas skelbimas padeda „suvilioti“ žymiai daugiau potencialių pirkėjų. Kuo daugiau pirkėjų sudominsite – tuo brangiau ir greičiau turtą parduosite.

NETEISINGAI NUSTATYTA PARDAVIMO KAINA

Neteisingas kainos nustatymas – tai dar vienas trukdis, neleidžiantis įvykti pardavimui. Jei kainą nustatėte per didelę – pirkėjai nenorės pirkti, nes suras pigesnių variantų.  O jūs tik gaišite laiką ir be reikalo išleisite pinigus reklamai. Jei kainą nustatėte per mažą – arba prarasite dalį galimų gauti pinigų arba išgąsdinsite pirkėjus, kad jūsų turtas turi rimtų trūkumų.

NETINKAMAI ORGANIZUOTOS APŽIŪROS

Vienas iš svarbiausių pardavimo momentų – teisingas turto pristatymas pirkėjams. Jei pirkėjams aprodysite netvarkingą būstą arba jei per daug bandysite įpiršti savo prekę, didelė tikimybė, jog jie atsisakys pirkti.  Pirkėjus nubaidysite ir tada, kai neatsakysite į jų užduodamus klausimus arba stengsitės nuslėpti būsto trūkumus.

NESĖKMINGOS DERYBOS

Net jei pirkėjas jau surastas, pardavimas  gali neįvykti ir dėl nesėkmingų derybų. Geras derybininkas žino, kad sėkmė derybose bus tada, kai jose bus patenkintos abi pusės. Dažniausiai derybos nutrūksta tada, kai jose atsiranda kategoriškumas ir piktos emocijos.

NETVARKINGI DOKUMENTAI

Norite parduoti nekilnojamą turtą greitai ir brangiai?  Pirmiausia pasirūpinkite pardavimui reikalingais dokumentais. Dažnas pirkėjas nenorės ilgai laukti, kol gausite reikiamus dokumentus, todėl iš viso atsisakys pirkti arba prašys nuolaidos.

 

 

 

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt

NT mokestis 2 straipsnis foto

NEKILNOJAMOJO TURTO MOKESTIS PARDUODANT TURTĄ

NUO 2016 METŲ GALIOJA 10 METŲ IŠLAIKYMO TERMINAS TURTO APMOKESTINIMUI

Jeigu nusprendėte parduoti savo nekilnojamąjį turtą, vadovaujantis LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu (GPMĮ), reikės mokėti 15% pajamų mokestį (apie išimtis, kada nereikia mokėti šio mokesčio, skaitykite žemiau). Šis mokestis bus apskaičiuojamos kaip skirtumas tarp gautų nekilnojamojo turto pardavimo pajamų ir to turto įsigijimo kainos, kartu išskaičiuojant šiam turtui įsigyti sumokėtus privalomus mokėjimus bei išlaidas, skirtas šio turto remontui. Žinoma, visos patirtos išlaidos turi turėti jas pagrindžiančius dokumentus.

Pavyzdžiui, jeigu turite butą, kurį pirkote 2012 m. už 100.000 Eur ir 2016m. norėsite jį parduoti už 130.000 Eur, skirtumas tarp gautų pajamų ir buto kainos bus 30.000 Eur. Iš šios sumos galite atimti išlaidas, skirtas šiam turtui įsigyti (pvz., perkant butą mokėjote notarui 100 Eur, registrų centrui už turto įregistravimą – 30 eur). Be to, bute atlikote kapitalinį remontą, kuriam išleidote 10.000 Eur  ir turite tai pagrindžiančius dokumentus. Šiuo atveju, pardavus butą, turėsite mokėti 2980,5 Eur pajamų mokestį.

Nekilnojamojo turto pajamų mokestis (GPM) bus apskaičiuojamas taip:
130.000 Eur (dabartinė buto pardavimo kaina)
– 100.000 Eur (buto pirkimo kaina)
– 100 Eur ( mokėjimai notarui)
– 30 Eur (registrų centro mokestis)
– 10.000 Eur (buto  kapitaliniam remontui)
————————————————
= 19.870 Eur (suma, nuo kurios bus skaičiuojamas pajamų mokestis už parduotą nekilnojamąjį turtą)

 KOKIU ATVEJU NEREIKIA MOKĖTI MOKESČIŲ UŽ NEKILNOJAMOJO TURTO PARDAVIMĄ?

Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme yra numatyti šie atvejai, kada nereikia mokėti pajamų mokesčio pardavus nekilnojamąjį turtą:

  • Jei turtas įsigytas ar paveldėtas prieš 10 metų. (GPMĮ 17 str. 1d. 28 punktas)
  • jei parduodamas turtas už mažesnę kainą, nei buvo įsigjimo kaina (vertė)
  • Jeigu pastaruosius 2 metus čia buvo jūsų deklaruota gyvenamoji vieta (taikoma tik parduodant butus, gyv. namus) (GPMĮ 17 str. 1d. 53 punktas).
  • Jeigu parduodamame būste esate deklaravę savo gyvenamąją vietą trumpiau nei 2 metus, tačiau per vienerius metus nuo šio būsto pardavimo nusipirksite ir deklaruosite savo gyvenamąją vietą kitame būste, mokesčių už būsto pardavimą mokėti taip pat nereiks (taikoma tik parduodant butus, gyv. namus) (GPMĮ 17 str. 1d. 54 punktas).

 

 

 

Šaltinis: asmeninisntbrokeris.lt